عناصر پنجگانه و تاثیرات اخلاقی, روحی و فیزکی آن در بدن انسان

عنصرچوب       

رنگ :                                             سبز

فصل :                                             بهار

عضو:                                             کبد

محورها :                                       کیسه صفرا و کبد

محصولات تیانشی برا ی-         چای ضد چربی (چای سلامتی ) چای لاغری ، چیتوسان ،

تعادل عنصر چوب :                      ویتالیتی سافت ژل ، سل رجوویشن ، اسپرولینا ، دبل سلولز.

عنصر چوب با خشم در ارتباط است . داشتن هدف و دیدگاههای عالی مختص افرادی است که با عنصر چوب هماهنگی بیشتری دارند . در این افراد نقطه قوت آنها آینده نگری است اما اگر از تعادلخارج شده باشند، به راحتی کارهایشان را رها میکنند و حس نا امیدی آنها را فرامیگیرد.

آنها در برنامه ریزی دقیق و موفق هستند و می توانند با نظر و عقاید خود دیگران را متقاعد کنند . این افراد دارای چشمان تیز و نافذی هستند که می توانند دیگران را به خود جذب کنند . از خشم این افراد باید دوری جست .

عدم تعادل عنصر چوب :

1- تاثیرات اخلاقی و روحی: وقتی انرژی چوب ضعیف میشود مردم دارای تردید و دودلی شده و بدون هیچگونه هدف و مسیر مشخصی متوقف میشوند . اینگونه افراد فشارهای درونی خود را تحمل کرده و هیچگاه قادر به اظهار خشم خود نیستند و علت این عدم تعادل زمانی است که انرژی کبد فشرده و راکد است . مردم دچار خود بینی و تکبر شده و غیر قابل کنترل میشوند دارای حالات ظاهری خشم و عصبانیت هستند و گرایش شدیدی به مشروبخواری و اعتیاد پیدا میکنند.انرژی چوب در بهار نشو و نما میکند یعنی موقعی که گیاهان جوانه زده و رشد میکنند.

2- تاثیرات فیزکی: خشکی دهان، ضخیم شدن ناخن ها ، احساس درد در پائین دنده ها ، میگرن ، مشکلات پریودی و خونریزی زیاد، مشکلات چشمی و سینوزیت ، یبوست ، مشکلات گوارشی .

2 محور با عنصر چوب ارتباط دارند.

کیسه صفرا
این محور، حاکم بر قدرت قضاوت و تشخیص است و به انسان کمک میکند تا تصویر قابل انعطاف و امید بخشی از آینده داشته باشد. اگر شخصی در تصور آینده مشکل داشته یا انعطاف ناپذیر و متحجر باشد، ممکن است در این محور دچار مشکل باشد.

محصولات پیشنهادی برای تعادل کیسه صفرا :

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل کیسه صفرا : ساغت23 الی 1 بامداد میباشد .
کبد

این محور، محور برنامه ریزی و عمل است و مانند فرمانده سپاه عمل میکند، از محور کیسه صفرا دستور میگیرد و دیدگاههای او را با برنامه ریزی صحیح به عمل میرساند. اگر شما مدام در حال نقشه کشیدن باشید و هرگز به آن عمل نمیکنید، در محور کبد دچار مشکل هستید.

وقتی انرژی کبدی غیر متعادل باشد غذاهای ادویه ای و تند برایشان داغ وگرم است و مزه های تلخ و ترش برای مدارهای کبدی مفید است . علت عدم تعادل انرژی کبدی آزردگی خاطر و رنجش فراوان است . ورزش های فیزیکی و مطالعه باعث برگشت تعادل کبدی میشود .

محصولات پیشنهادی برای تعادل کبد :

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل کبد : ساغت 1 الی3 بامداد میباشد .

بهترین برنامه غذایی برای تعادل عنصر چوب

1- استفاده زیاد از لوبیاها(باقلا ،لوبیا،حبوبات)

2- استفاده از برنج قهوه ای،جو،سبزیجات،میوه جات،مرغ محلی،بوقلمون

3- خوردن اب میوه جات تهیه شده از کلم،خیار،هویج،کرفس،شلغم

4= عسل برای تمیز کردن و سم زدایی بدن خیلی مفید است

5- استحمام روزانه (حمام گرفتن)به تعادل این عنصر کمک می کند

6- ازپرخوری پرهیز کنید و از غذاهای سبک استفاده کنید

7-  مصرف سرکه نیز مفید است

نکات مورد توجه

در بهار از طبیعت بیشتر استفاده کنید،بیرون بروید،قدم بزنید،اوازهای  پرندگان را گوش کنید و زندگی جدید در بهاررا جشن بگیرید

ترک اعتیاد در این فصل مناسب بوده و افراد معتاد باید از غذاها و محصولات استفاده کنند

عنصر آتش :

رنگ :                                           نارنجی

فصل :                                             تابستان

عضو:                                             قلب

محورها :                                       قلب ، روده کوچک ، گرم کننده سه گانه و پریکاردی

محصولات تیانشی برا ی_            چای ضد چربی (چای سلامتی ) چای لاغری ، چیتوسان ، BCM ، کلسیم، اسپرولینا

تعادل عنصر آتش :                 واکوپوینت

آتش نماد و عنصر تابستان بوده و با احساس شعف وشادمانی در ارتباط است. افرادی که عنصر غالب وجودشان آتش باشد، به داشتن دوستانزیاد و ایجاد روابط دوستانه با اطرافیان خود بسیار علاقه دارند. آنها معمولا خندانهستند و گاهی در عمق وجودشان احساس غصه وجود دارد که هیچ وقت دیده نمیشود.

عدم تعادل عنصرآتش :

1- تاثیرات اخلاقی و روحی: وقتی عنصر آتش ضعیف می شود افراد بی تفاوت و بی روح می شوند ،تاریک و بی نور می شوند،ازاضطراب  بی قراری و بی خوابی رنج می برند و ممکن است لکنت زبان داشته باشند ،زیاد حرف می زنندوتند تند صحبت میکنند بطور عصبانی می خندند .آنها ممکن است براحتی تحریک پذیر باشند یا ممکن است بی عاطفه وسنگدل شوند.

4 محور با عنصر آتش ارتباط دارند.

قلب : قلب سلطان بدن است که علاوه بر حکمرانی بر کل بدن ، برای قلمرو فضای کافی بوجود میآورد تا به بهترین شکل ممکن عمل کند .

محصولات پیشنهادی برای تعادل قلب: 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل قلب : ساغت 11 الی1 ظهر میباشد .

روده کوچک: جدا کننده مواد پاک و ناپاک میباشد چه این ناپاکی از غذا باشدو چه از اخبار ناخوشایند . کسی که خوبی را از بدی تشخیص نمیدهد مشکل روده کوچک دارد .

محصولات پیشنهادی برای تعادل روده کوچک : 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل روده کوچک : ساغت 1 الی3 بعدازظهر میباشد

گرم کننده سه گانه: این محور دمای قسمتهای اصلی بدن را متعادل و میزان تندی احساسات را کنترل میکند . محور گرم کننده به سردی و گردی ، تنفس شخص و قابلیت او در تبادل گرما ( احساسات)تاثیر میگذارد .

 

محصولات پیشنهادی برای تعادل پریکاردی: 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل پریکاردی(محافظ قلب) : ساغت 7 الی9 شب میباشد .

پریکاردی(محافظ قلب): این محور مانند سربازی است که در دفاع از حاکم ایستاده، این محورما را ازصدمات ناشی از شک و ضربه های بدنی حفظ میکند. زمانی که محافظ قلب بیمار باشد هر چیزی موجب رنجش و صدمه دیدن ما میشود. اگر انسان مضطربی هستید بخاطر ضعف این محور است .

محصولات پیشنهادی برای تعادل گرم کننده سه گانه: 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل گرم کننده سه گانه : ساغت 9 الی11 شب میباشد .

2- تاثیرات فیزکی: تپش قلب،فشارخون،زخم دهان و زبان، لرزش  ، مشکلات قلبی

 

عنصرخاک

رنگ :                                                             زرد

فصل :                                                            تابستان میانه

عضو:                                                             طحال

محورها :                                                       معده و طحال

محصولات تیانشی برا ی_                            زینک (روی)،کلسیم، اسپرولینا واکوپوینت

تعادل عنصر خاک :

1- تاثیرات اخلاقی و روحی: خاک عنصر تابستان گذشته به شمار میرود و با حس همدردی ودلسوزی همراه است. افرادی که عنصر خاک بر وجودشان غالب است، میتوانند مانند یک مادربه دیگران رسیدگی کند و آنها را از هر نظر تغذیه کنند. هرچند احساس درک دیگرانبسیار مهم است اما افراد خاکی گاهی بسیار تنها بوده و احساس خلاء میکنند.

وقتی عنصر خاک دارای عدم تعادل است افراد این عنصر غمگین هستند و افرادی هستندکه مداخله گر هستند و بی جا دخالت می کنند آنها تمایل به افسردگی دارند.زیاد کار می کنند مخصوصا در درس خواندن یا کار فکری

2 محور با عنصر خاک ارتباط دارند.

معده:محور معده منبع جذب بدن است که این قابلیت ممکن است برای جذب انرژی از مواد غذایی یا کسب اطلاعات باشد .این محور بر قدرت انسان در تغذیه وجود خودش و دیگران و همچنین توانایی داشتن حس سیری و رضایت نظارت میکند و کسانی که محور معده غالبی داشته باشند احساس سیری و رضایت میکنند.

طحال:مرکز حمل و نقل بدن است . طحال موادغذایی و نوشیدنیها را تغییر میدهد و مواد لازم برای هر بخش را جدا میکند تا به محل مناسبی برسند . این روند برای تغذیه  QIوساخته شدن خون ضروری است . قدرت تفکر ، تحصیل ، تمرکز و بخاطر سپردن در این محور وجود دارد.

محصولات پیشنهادی برای تعادل معده : 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل معده : ساغت 7 الی9 صبح میباشد .

محصولات پیشنهادی برای تعادل طحال: 

بهترین زمان  مصرف محصولات برای تعادل طحال : ساغت 9 الی11 صبح میباشد .

2- تاثیرات فیزکی: انها ممکن است دارای مشکلات گوارشی یا اسهال باشند افزایش وزن براحتی صورت می گیرد ولی کاهش وزن سخت است.بدن انها تمایل به ساخت بلغم دارد تمایل به تفکرات تاریک دارند.سر گیجه دارند ودارای نظم و انظباط نیستند غذاهای خام یا لبنیات استفاده می کنند.آنها باید غذاهای گرم استفاده کنند تا دارای تعادل شوند ممکن است تمایل زیادی به شیرینی داشته باشند. بهترین مزه شیرینی راضی کننده انها خوردن دانه های شیرین، سبزیجات شیرین و میوه جات شیرین است. دارای مشکلات خستگی،اسهال،گاز،پف کردن و نفح کردن شکم،حساسیت غذایی،مشکلات خوردن،سوزش معده،زخم دهان وزبان،ایجاد بلغم زیاد در ریه ها،مشکلات رایج درخانمهاشامل طولانی شدن دوره پریودی،

گیاهان ریشه ای برای آنها مفید است.عبادت ورازونیازنشسته در تقویت این عنصر موثر است.

عنصر فلز

رنگ :                                               سفید

فصل :                                 &nb

/ 1 نظر / 1574 بازدید
mojtabah

سلام، آقای احمدی‌نژاد یک طوری رفتار می‌کند که انگار انتخابات را خودش تنها برد . آقای احمدی‌نژاد باید بدانند به جای فوتبال بازی باید به حضور جلسهٔ هیأت دولت در قم می‌رفتند. آقای احمدی‌نژاد باید بداند که ما بسیجیها تنها گروهی بودیم و هستیم که تنبیه فتنگران را شخصا به دست گرفتیم حتی اگر عکسهای ما را با اسلحه همه جا پخش کردند. ما قوای امام زمانیم نه قوای آقای احمدی‌نژاد ما حکم خدا را اجرا می‌کنیم حالا هر کس رئیس جمهور باشه. درود بر ولایت فقیه. شرم بر افتخار و اعتبار طلبان.