تجسم مثبت از آینده ؛ رویا پردازی به همراه انگیزه و عمل

امروز میخوام داستانی رو براتون نقل کنم  . پس بدون مقدمه میرویم به سراغ این داستان خواندنی :
فرد خردمندی که عادت داشت برای نوشتن مطالبش در کنار ساحل دریا حضور داشته باشد مثل همیشه برای نوشتن به ساحل دریا رفت  . در حین اینکه در حال پیاده روی در راستای ساحل بود پسر جوانی را از دوردست مشاهده نمود که حرکاتی همچون رقص را انجام میداد . از دیدن اینکه جوانی در آن هنگان مشغول رقصیدن است کمی متعجب شد و حس کنجکاوی وی را به سوی پسر جوان هدایت نمود .هنگامی که نزدیک جوان شد مشاهده نمود که حرکاتی مذکور رقص نیست و جوان در حال دویدن به سوی اجسامی است و پس از برداشتن انها به ارامی انها را به داخل دریا پرتاب میکند . کمی بیشتر به وب نزدیک شد و دید این اجسام چیزی جز ستاره های دریایی نیستند . سلامی داد و صبح بخیر گفت . و سپس از جوان پرسید : ببخشید میتوانم بپرسم چرا این ستاره های دریایی را به دریا پرتاب میکنید  ؟
جوان نگاهی به وی نمود و بیان کرد : تا ساعاتی دیگر دریا دچار مد خواهد شد و این ستاره های دریایی خارج از اب خواهند ماند  و در نهایت خواهند مرد .
مرد با تعجب پرسید : مثل اینکه اصلا دقت نکردید که این ساحل  کیلومتر ها امتداد دارد و هزاران ستاره دریایی در امتداد ان قرار دارد و عملت تاثیر خاصی نخواهد داشت .
جوان پس از اینکه با احترام به سخنان وی گوش داد یکی دیگر از ستاره های دریایی را برداشت و با سرعت دوید و دوباره انرا به سمت دریا پرتاب نمود .
وقتی برگشت درجواب گفت : برای این یکی که بسیار تاثیر داشت !
این جواب برای مرد بسیار تاثیر گذار و دور از انتظار بود و وی را به فکر وادار نمود . پس از اندک زمانی از جوان خداحافظی نمود و در حالی که صورتی متعجب داشت محل را ترک نمود .دریافت, که مرد جوان با آن کارش تصمیم گرفته بود , که تنها نظاره گر گذر زندگی در دنیا نباشد. بلکه تصمیم گرفته بود, در جهان عامل و منشاء اثرباشد. از خودش خجالت کشید وشب در حالی که آشفته بود به رختخواب رفت, صبح از خواب بیدار شد, و می دانست باید کاری کند. بنابر این بلند شد لباسش را پوشید, به ساحل رفت و مرد جوان را یافت. و به همراه او روز را به انداختن ستاره دریائی به داخل اقیانوس سپری کرد .
فکر میکنم این داستان به اندازه کافی مفهوم قدرت تاثیر گذاری تک تک ما را برای شما مشخص نموده است . بد نیست کمی به این موضوع فکر کنیم و میزان تاثیر گذاری خود را در جامعه بررسی نماییم . هدف خود را بهتر بشناسیم . یک هدف بزرگ و با استفاده از قدرت خرد و روش های درست و کارشناسی شده با تمام توان به سوی ان برویم .
داشتن دید مثبت به امور و خصوصا در آینده میتواند نیرومند ترین انگیزه برای ایجاد تحول باشد . فکر نکنید دیدگاه های والای شما تنها یک رویا هستند و با اگر چنین فکر میکردید این رویا ها را با عمل در مسیر خاص خود هدایت کنید و ببینید که همه چیز برای شما محقق شد . پس خودتون رو باور کنید و مشکلات را نبینید .

دقت کنید که اگر شما فرد توانمندی باشید در بد ترین شرایط نیز خواهید توانست با یک انگیزه بی نظیر منشا تحولی شگرف در زندگی خود باشید . شما اثبات خواهید کرد که هرگز خسته نخواهید شد و به مقصودتان خواهید رسید و با بالاترین انگیزه ، دید عقلانی و منطقی و قلبی راسخ به جلو خواهید رفت .

/ 0 نظر / 55 بازدید