دید مثبت ومنفی

رستم از دام بدام آر گرفتار دگر
من نه آنم که فریب تو خورم بار دگر
شد طبیب من بیمار مسیحا نفسی
تو برو بهر علاج دل بیمار دگر

سلام امروز حالم خوبه باور کنید. حال منم مثل هوای گرگ ومیشه. یه موقع خوبه یه موقع بده. آره می دونم همه اینطوریند برای همین برای این حالم هیچوقت پیش دکتر نرفتم. امروز میخوام چندتا از اون موعظه ها براتون بنویسم. دعوام نکنید. با دقت بخونید شایدبدردتون خورد. اگر نخورد براشادی روح مادربرزگم صلوات بفرستید فحش ندید.
****
افراد خوش بین ، از شکست های خود درس می گیرند وطرز فکر خود را اصلاح می کنند. افراد بدبین شکستها را به خود نسبت می دهند وتصور می کنند که شکست، جزو خصوصیات ذاتی آنهاست.از آنجا که این افراد، هویت خود را به مشکلات زندگی پیوند می دهند، لذا گرفتار می شوند. آیا این اشخاص، می توانند تمام زندگی خود را به سرعت دگرگون کنند؟
هرگز مشکلات را به شخص نسبت ندهید. مشکلات را وسیله ای برای کسب تجربه در نظر بگیرید وبا استفاده از این تجارب، راه خود را به سوی هدف بازکنید وبه خاطر وجودمشکلات ممنون وشکرگزار باشید.
****
همیشه تفکر مثبت جزو بهترین راه حل ها نیست . حقیقت آن است که تعادل، شرط زندگیست. اگر متوجه علفهای هرز باغمان نباشیم باغ از بین می رود. همین طور توجه بیش از حد به علفهای هرز باعث اتلاف وقت است. شیوه بزرگان راه میانه است.


نتیجه اخلاقی:
1-هر اتفاقی رو همونطور که هست ببینیم. (نه بدتر از اون چیزی که هست)
2-اونو بهتر از اونی که هست ببینیم
3-این طرز دیدن رو شیوه خودمون قرار بدیم.

منبع:moonlight1.persianblog.ir

/ 0 نظر / 37 بازدید